تبلیغات
سِجّین - اقدامات دیگر آیت الله بروجردی(ره)
 
سِجّین
إِنَّ كِتَابَ الفُجَّارِ لَفِی سِجّین (المطفّفین ۷)

نظر به اینکه فرقه ی ضالّه ی بهایی، در حقیقت ستون پنجم دشمن در درون کشور و عامل استعمار از سوی بیگانگان بود، آیت الله بروجردی(ره) اقدامات فراوانی برای ریشه کنی آنها نمود؛ از جمله علما و وعّاظ بزرگی همچون مرحوم آیت الله حاج میرزا ابوالفضل زاهدی، دو واعظ شهیر علی اکبر تربتی و شیخ مرتضی انصاری و ... را برای ضربه زدن به آنها به سوی شهرستان ها فرستاد. آنها به اطراف و اکناف رفتند و با بیان روشن مردم را بر ضدّ بهائیان شوراندند.

یکی از این بزرگان اعزامی، مرحوم آیت الله حاج میرزا ابوالفضل زاهدی(ره) بود که بر همه ی مبانی ادیان و فرقه ها آگاهی وسیع و کافی داشت.

قابل توجّه این که: چند نفر از میلیونرها بلکه از میلیاردرها، بهایی بودند و کمک های شایانی به محفل بهائیان می کردند؛ مانند هژبر یزدانی( که در آستانه انقلاب به خارج گریخت) و مانند: حبیب ثابت پاسال یهودی که در لاک بهایی گری درآمده بود. یکی از 48 شرکت او کارخانه پپسی کولا بود که بسیار فعّال بود. آیت الله العظمی بروجردی(ره) یکی از عالمان هوشیار و قاطع، آیت الله حاج میرزا ابوالفضل زاهدی(ره) را به استان فارس فرستاد تا مدّتی در آن دیار به مبارزه با بهائیان بپردازد. ایشان از قم هجرت کرد و تلاش فرهنگی و اجتماعی بسیاری برای جلوگیری از گسترش بهائیان نمود. او شنید ثابت پاسال تعهّد کرده که از درآمد هر شیشه پپسی کولا ده شاهی(نیم ریال) به محفل بهائیان داده شود(با توجّه به این که در آن زمان هر شیشه 5 ریال بود و تجمّع همین نیم ریال ارزش بسیار داشت.)

آیت الله زاهدی، نوشیدن پپسی کولا را حرام کرد و حاج احمد _ خادم پیشکار معروف آیت الله العظمی بروجردی(ره) _ را به حضور طلبید و به او فرمود: به آیت الله بروجردی(ره) عرض کن: " من علیه بهائیان قیام کرده ام و پپسی را تحریم نموده ام؛ شما در این مورد نه اثبات کنید و نه نفی، بلکه سکوت کنید؛ تا اگر در این قضیّه پیروز شدم، پیروزی به نام شما تمام شود و اگر شکست خوردم، آن شکست به نام من نسبت داده شود. "

حاج احمد خادم، این موضوع را به آیت الله بروجردی(ره) ابلاغ کرد. عدّه ای از تجّار قم به خانه ی آقای بروجردی آمدند و عرض کردند: " آیا پپسی کولا حرام است؟ " آقای بروجردی فرمود: " من از آن نمی خورم. "

مبارزه و تبلیغات پیگیر آیت الله زاهدی(ره) باعث شد که کارخانه پپسی کولا هر چه درآمد مالی داشت، همه را صرف تبلیغات و چالش های فتوای تحریم می نمود. مردم شیشه های پپسی را می گرفتند و نمی دادند و در کنار آن عدّه ای از سرمایه داران مسلمان کارخانه ی کانادادرای را به راه انداختند. کار به جایی رسید که بر اثر فتوای تحریم، حتّی عدّه ای شرابخوار، پپسی نمی خوردند و پیش خود می گفتند: " شراب خواری حرام است و سر و کار آن با خداست، ولی در نوشیدن پپسی کولا به محفل بهائیان کمک می شود و باعث تقویت فرقه ی ضالّه بهایی می گردد. " در این راستا اعلامیّه های متعدّد به پشتیبانی از فتوای آیت الله زاهدی(ره) پخش شد و نتایج مطلوبی برای شکست دادن بهائیان به دست آمد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه